Quady na Jurze

Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje kilka terenów do prowadzenia wypraw na quadach. Poniżej przedstawiamy te, które naszym zdaniem są najciekawsze. Quady na Jurze to idealne dopełnienie wycieczek turystycznych w ten rejon kraju. Gorąco polecamy!

[success]1. Tor offroadowy (samochody terenowe i quady), okolice Olsztyna, Jura północna.[/success]

Olsztyn pod Częstochową znany jest przede wszystkim z górującego nad nim zamku – pozostałości pod jednym z najbardziej na północ wysuniętym Orlim Gniazdem. Poza tą atrakcją, teren ten ma jednak do zaoferowania znacznie więcej – szczególnie tym, którzy najlepiej wypoczywają w czasie wykonywania różnego rodzaju aktywności fizycznych.

W promieniu 5-10 km od Olsztyna można znaleźć wspaniałe tereny do speleologii (Góry Sokole ze swoimi licznymi jaskiniami jak np. Wszystkich Świętych, Koralowa, Studnisko), wycieczek rowerowy (rewelacyjne widoki i trasy!), jazdy konnej (np. w Biskupicach), wspinaczki skalnej (przede wszystkim dla zaawansowanych, ale początkujący również znajdą coś dla siebie) i wreszcie – najlepsze tereny do jazdy offroadowej: zarówno na quadach, jak i samochodami z napędem na obie osie.

Tor offroadowy położony jest w Biskupicach (75 kilometrów od Katowic, 20 km od Częstochowy, 4 km od Olsztyna), w nieczynnej kopalni piasku.  Teren ten został zaadoptowany na potrzeby wszystkich tych, którzy chcą poczuć klimat Rajdu Dakar bez ruszania za granicę – ok. 80% tras prowadzi tu bowiem w piachu: są liczne zjazdy i podjazdy podobne do tych, które prowadzą wydmami; są liczne trawersy i ciasne zakręty. Do tego dochodzą jeszcze odcinki leśne (bardzo trudne technicznie, ciasne, długie sekwencje skrętów), a po deszczu – spore kałuże.quady na Jurze - cennik

Poza tym, tor dla quadów i samochodów w Biskupicach, oferuje również teren do gry w paintball, stanowiska strzeleckie dla łuków i wiatrówek oraz tor dla kuli do zorbingu (prawdopodobnie, najbardziej ekstremalny tor w tej części kraju). W centralnej części terenu, znajduje się zaś potężna wiata grillowa oraz kontener sanitarny. Wszystko to sprawia, że jest to świetne miejsce zarówno dla indywidualnych turystów, jak i na wieczory kawalerskie (możliwość noclegu w namiotach wojskowych) i oczywiście, na imprezy firmowe.

[info]Odległość od Katowic: 75 km, od Częstochowy: 15 km, od Krakowa: 80 km[/info]

[success]2. Pustynia Siedlecka, Jura Północna.[/success]pustynia siedlecka offroad, samochody terenowe na pustyni siedleckiej, quady na siedleckiej, offroad jura, quady na jurze

Pustynia Siedlecka to ok. 25 ha terenów przeznaczonych na jazdę samochodami terenowymi, quadami, motocrossami, pojazdami typu UTV. Jest to obszar powstały w wyniku działania człowieka – istniała tam kopalnia piasku. Obecnie, jest to jedno z głównych miejsc do legalnego uprawiania sportów motorowych na Jurze.

Głównym magnesem, jest tu całkiem spora góra, na którą można podjechać z każdej strony – o ile ma się odpowiednie umiejętności 😉

Na terenie umieszczono również wiele kabin toaletowych typu toi-toi, które stanowią zabezpieczenie sanitarne tego miejsca (są darmowe).

Jest to bardzo fajne miejsce na imprezy firmowe – szczególnie, jeżeli stanowią one część dłuższych przejazdów po Jurze.

[info]Odległość od Biskupic – ok. 10 km, od Częstochowy: 25 km, od Katowic: 65 km.[/info]

[success]3.  Kamieniołomy w okolicach Ogrodzieńca, Jura południowa.[/success]quady jura - ogrodzieniec, wyprawy quadami na Jurze

Liczne i rozległe tereny po dawnych kamieniołomach w okolicy Ogrodzieńca od lat przyciągają turystykę zmotoryzowaną. Są to świetne tereny nie tylko z uwagi na charakter samych tras (bardzo zróżnicowane), ale również ze względu na bliskość bardzo dobrych hoteli i atrakcji typowo turystycznych.

[info]Odległość od Katowic: ok. 50 km, od Krakowa: 75 km, od Częstochowy: 45 km[/info]