Quady na Śląsku i w Zagłębiu

Quady na Śląsku i w Zagłębiu.

Od 2013 roku jeździmy również na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Tereny, które mamy tu do dyspozycji, to głównie potężne obszary poprzemysłowe oferujące niesamowitą adrenalinę w samym centrum aglomeracji. Mamy kilka ulubionych miejsc, które poniżej opisujemy:

1. Katowice, Dąbrówka Mała, teren na granicy z Siemianowicami Śląskimi i Czeladzią.
wyprawy quadami Katowice, wynajem quadów śląsk, wynajem quadów katowice

Jest to najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą poszaleć w zróżnicowanych warunkach terenowych. Mamy tu i dużo błota (bardzo dużo) i pełno trudnych odcinków technicznie (z ciasnymi skrętami; krótkim, ale ostrymi zjazdami, licznymi podjazdami) i piękne widokowo odcinki na wysokich wzniesieniach. Plusem tego miejsca jest również możliwość zorganizowania dłuższych wypraw, w czasie których można się wybrać nawet do sąsiednich dzielnic – Szopienic oraz Nikiszowca…. Podsumowując – jest to wspaniałe miejsce do jazdy na potężnym obszarze nieużytków poprzemysłowych. GORĄCO POLECAMY!!!

Odległość od centrum Katowic – ok. 7 km, od centrum Sosnowca – 10 km, od centrum Siemianowic i Czeladzi – 3 km.

2. Bytom, Sportowa Dolina.

Wyprawy na quadach Bytom, DSD Quady,

Sportowa Dolina w Bytomiu to miejsce kojarzone przede wszystkim ze śniegiem i nartami. Jest to jednak również bardzo fajne miejsce do jazdy samochodami terenowymi i quadami. Polecamy je szczególnie na imprezy firmowe z uwagi na możliwość skorzystania z zaplecza restauracyjnego i konferencyjnego, oraz ze względu na to, że jest tu możliwość organizacji również dodatkowych atrakcji (od alpinistyki, przez paintball i zorbing, po gry terenowe piesze i rowerowe).

Charakterystyka terenu: świetne miejsce zarówno dla lubiących długie, szybkie, szutrowe proste, jak i dla tych, którzy szukają adrenaliny w odcinkach bardziej powykręcanych, z podjazdami i zjazdami sięgającymi kilkudziesięciu metrów!

Odległość od Katowic – ok. 20 km, od centrum Bytomia – ok. 5 km

3. Ruda Śląska, Nowy Bytom.
wyprawy na quadach Śląsk, quady Ruda Śląska, quady śląsk

Jest to teren, który też bardzo dobrze się sprawdza na imprezach firmowych oraz wieczorach kawalerskich. Można tu bowiem połączyć szereg atrakcji w jedno spotkanie: wyprawę na quadach, paintball, jazdę pojazdami typu buggy oraz np. stanowiska strzeleckie.

Charakterystyka terenu dla quadów: trasa wiedzie terenami poprzemysłowymi. Dominują odcinki szybkie, szutrowe, ale nie brakuje również bardziej technicznych. Nagrodą dla wyprawowiczów jest dotarcie nad bardzo ładnie położone stawy, gdzie można spróbować trudniejszych zjazdów i podjazdów.

Odległość od Katowic – ok. 12 km, od Zabrza – 8 km. Bardzo łatwy dojazd Drogową Trasą Średnicową (DTŚ) i autostradą A4.