Quady na Jurze

Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje kilka terenów do prowadzenia wypraw na quadach. Poniżej przedstawiamy te, które naszym zdaniem są najciekawsze. Quady na Jurze to idealne dopełnienie wycieczek turystycznych w ten rejon kraju. Gorąco polecamy!

1. Tor offroadowy (samochody terenowe i quady), okolice Olsztyna, Jura północna.

Olsztyn pod Częstochową znany jest przede wszystkim z górującego nad nim zamku – pozostałości pod jednym z najbardziej na północ wysuniętym Orlim Gniazdem. Poza tą atrakcją, teren ten ma jednak do zaoferowania znacznie więcej – szczególnie tym, którzy najlepiej wypoczywają w czasie wykonywania różnego rodzaju aktywności fizycznych.

W promieniu 5-10 km od Olsztyna można znaleźć wspaniałe tereny do speleologii (Góry Sokole ze swoimi licznymi jaskiniami jak np. Wszystkich Świętych, Koralowa, Studnisko), wycieczek rowerowy (rewelacyjne widoki i trasy!), jazdy konnej (np. w Biskupicach), wspinaczki skalnej (przede wszystkim dla zaawansowanych, ale początkujący również znajdą coś dla siebie) i wreszcie – najlepsze tereny do jazdy offroadowej: zarówno na quadach, jak i samochodami z napędem na obie osie.

Tor offroadowy położony jest w Biskupicach (75 kilometrów od Katowic, 20 km od Częstochowy, 4 km od Olsztyna), w nieczynnej kopalni piasku.  Teren ten został zaadoptowany na potrzeby wszystkich tych, którzy chcą poczuć klimat Rajdu Dakar bez ruszania za granicę – ok. 80% tras prowadzi tu bowiem w piachu: są liczne zjazdy i podjazdy podobne do tych, które prowadzą wydmami; są liczne trawersy i ciasne zakręty. Do tego dochodzą jeszcze odcinki leśne (bardzo trudne technicznie, ciasne, długie sekwencje skrętów), a po deszczu – spore kałuże.

Poza tym, tor dla quadów i samochodów w Biskupicach, oferuje również teren do gry w paintball, stanowiska strzeleckie dla łuków i wiatrówek oraz tor dla kuli do zorbingu (prawdopodobnie, najbardziej ekstremalny tor w tej części kraju). W centralnej części terenu, znajduje się zaś potężna wiata grillowa oraz kontener sanitarny. Wszystko to sprawia, że jest to świetne miejsce zarówno dla indywidualnych turystów, jak i na wieczory kawalerskie (możliwość noclegu w namiotach wojskowych) i oczywiście, na imprezy firmowe.

2. Pustynia Siedlecka, Jura Północna.

opis wkrótce

3.  Kamieniołomy w okolicach Ogrodzieńca, Jura południowa.

opis wkrótce

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>