O nas

Historia firmy

Trekking Club – Sporty Ekstremalne to grupa osób, którą łączy wspólna pasja: do przygody.

Część z nas się wspina (również na najwyższe góry), część pływa kajakami górskimi (i startuje w Ekstremalnych mistrzostwach świata Sick Line), część zaś szaleje na quadach i wszystkim tym, co ma silnik.

Pasja do przygody zebrała tą mieszankę charakterów najpierw na różnych wyprawach (zarówno ekstremalnych, jak i turystycznych). W czasie ich trwania jako pierwsi Polacy dotarliśmy rowerami na Salar de Uyuni w Boliwii (znany m. in. z edycji Rajdu Dakar) i spłynęliśmy islandzkimi rzekami (w czasie wyróżnionej przez kapitułę najbardziej prestiżowego konkursu podróżniczego „Kolosy”, wyprawy White Water Interior 2001); przemierzyliśmy Tybet i dotarliśmy do plemienia Mursi w Etiopii…

W 2007 r. zapadła decyzja by nasze podróżnicze i przygodowe doświadczenie przekuć w zawód – czyli nie tylko żyć naszą pasją, ale jeszcze z tej pasji żyć. Już od samego początku istnienia firmy, wykorzystywaliśmy w naszych programach sporty motorowe – samochody terenowe, buggy i quady. Oferowane przez nas maszyny śmigały na Mazurach (okolice Giżycka i Węgorzewa), w Pieninach (Czorsztyn), na Jurze (od Pustyni Siedleckiej, przez Ogrodzieniec, po okolice Krakowa) , w Bieszczadach i Górach Sowich (Srebrna Góra, Osówka). Ostatnio, do tego swoistego portfolio, dołączyło jeszcze Mazowsze (obrzeża Warszawy) i Pomorze (Władysławowo). Brakowało w naszej ofercie jednak najważniejszego dla regionu – naszego rodzimego Górnego Śląska. Tą lukę zapełniliśmy w 2013 roku. Jednocześnie, w tym samym roku dokonaliśmy jeszcze jednego poszerzenia oferty – otwarliśmy się również na Klientów Indywidualnych włączając do sprzedaży bony (vouchery) prezentowe. Był to strzał w „10″.

Aktualnie.B.A.S.E katowice - logo

Obecnie, nasza firma jest skupiona na dwóch podstawowych kierunkach rozwoju: imprezach firmowych oraz imprezach dla Klientów indywidualnych.

Imprezy firmowe, które są w naszej ofercie opierają się przede wszystkim na sportach przygodowych. Specjalizujemy się w łączeniu wielu atrakcji we wspólnym programie, często w formie gry terenowej, w której Uczestnicy pokonują kolejno różnego rodzaju przeszkody na swojej drodze. W przypadku zamówień dla dużych grup osób, chętnie sięgamy po formę pikników firmowych – tu wprowadzamy zawsze główną oś tematyczną imprezy, wokół której dobieramy atrakcje. Naszymi największymi imprezami w tej formie, były spotkania pracowników (i ich rodzin) z Castoram z Katowic, Sosnowca i Chorzowa, w którym bawiło się ponad 400 osób, oraz impreza na okrągłą rocznicę powstania jednego ze sklepów Auchan w województwie śląskim (blisko 560 osób!). Więcej informacji na ten temat, można znaleźć na naszej stronie głównej: www.trekkingclub.pl.

Oferta dla Klientów indywidualnych zaś, to przede wszystkim imprezy paintballoweOd początku istnienia firmy, to na tej dyscyplinie skupiliśmy naszą uwagę. W międzyczasie, opracowaliśmy cały zestaw autorskich scenariuszy dopasowywanych do poszczególnych grup wiekowych, a także (przede wszystkim?) do zainteresowań i tematyki spotkania każdej z grup. Inne więc będą gry w czasie wieczoru kawalerskiego, inne w czasie spotkania z przyjaciółmi, a jeszcze inne w czasie imprezy firmowej.

Drugą gałęzią imprez dla Klientów indywidualnych, są imprezy quadowe. Ale o tym już wiecie, skoro znaleźliście się na tej stronie 😉

Trzecią, zimową wersją imprez, są wyjazdy narciarskie na Słowację. Od wielu lat jeździmy na jednodniowe wypady do najlepszych ośrodków północnej Słowacji: Wielkiej Raczy i Kubińskiej Holi. Są to wyjazdy cieszące się niesłabnącą popularnością organizowane wraz z naszym macierzystym Stowarzyszeniem od 2001 roku. W tym czasie, wyjechało z nami ponad 10 tys. osób!